Burslar

Ankara Üniversitesi tarafından, YGS (LYS)’de alanında belirli bir derece yapan ve Üniversitemize kesin kayıt yaptıran öğrencilerimize kayıt yaptırdığı puan türü üzerinden, kısmi zamanlı çalışma karşılığı katkı, üniversitemiz yurtlarında ücretsiz barınma, ücretsiz öğle yemeği, olimpik havuzu ücretsiz kullanım, TÖMER’den %75 indirimli dil kursu gibi Başarı Bursları sağlanmaktadır.

2015-2016 YGS (LYS) alanında, Üniversitemiz Yönetim Kurulu’nun her bir puan türü için belirleyeceği sıralama aralıklarına göre değişiklik gösterebilen yukarıda açıklanmış olan desteklerden faydalanmak isteyen öğrencilerimiz, Eylül ayı içerisinde Fakültelerindeki duyuru panolarını takip ederek, kesin kayıt yaptırdıkları puan türü aralığına göre hangi burslardan faydalanabilecekleri konusunda bilgi sahibi olabilir ve kendilerine sunulan burs tercihlerini öğrenci işleri bürosuna bildirebilirler.

Bunun yanı sıra Üniversitemiz tarafından; öğrenimine devam edebilmek için ekonomik desteğe gereksinim duyan öğrencilerine çeşitli destekler sağlamaktadır. Ankara Üniversitesi’ne kayıt yaptıran öğrenciler arasından, Fakülte ve Yüksekokul bünyesindeki burs komisyonlarının belirlediği kriterlere göre seçilen öğrencilerimize kısmi zamanlı çalışma karşılığı katkı, ücretsiz öğle yemeği ve öğrenci evlerinde burslu barınma imkânları sağlanmaktadır. Kısmi zamanlı olarak çalışacak öğrencilerin listesi, belirtilen işlemleri takip eden tarihlerde Üniversitemiz web sayfasında yayınlanır.

Kısmi zamanlı çalışma karşılığı katkıdan faydalanmak isteyen öğrenciler; her yıl Eylül ayı içerisinde www.ankara.edu.tr ve www.sks.ankara.edu.tr  web adreslerinde yayınlanan kısmi zamanlı öğrenci çalıştırma ilanında belirtilen tarihlerde, ilgili birimlere başvuruda bulunabilirler.

Ayrıca Üniversitemizde Giysi Bankası bulunmakta olup; öğrencilerimiz ihtiyaç duydukları giysileri buradan ücretsiz alabilirler.

yurt1

Barınma;

Gölbaşı’nda Ankara Üniversitesi 50. Yıl Kampüsü ve Gazi Üniversitesi Gölbaşı Kampüsü bulunması sebebi ile ulaşım ağında olduğu gibi konaklama konusunda da sıkıntı çekilmemekte, gerek Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı, gerekse özel kız ve erkek yurtları kampüslere yakın mevkilerde bulunmaktadır.

Ankara Üniversitesi Gölbaşı 50. Yıl Kampüsü bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı kız öğrenci yurdu ise öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.Ayrıca, Gölbaşı 50. Yıl Yerleşkesi’nde yeni öğrenci yurdu ve sosyal tesislerinin temeli 16 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen törenle atılmıştır. 2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde hizmet vermeye başlayacak olan kız ve erkek yurtlarının toplam kapasitesi 4.000’in üzerine çıkarılabilir durumdadır.

Kampüs içinde bulunan merkez yemekhanenin yanı sıra kampüs içinde ve çevresinde farklı kafeteryalar öğrenci ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir.

Barınma konusunda Ankara merkezini tercih edenler için Üniversitemiz tarafından akredite edilmiş yurtlar hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

yurtlar

Spor;
Öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarını korumak ve geliştirmek, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amacıyla belirlenen bir program çerçevesinde Spor Şubesince tüm üniversite kapsamında çeşitli spor etkinlikleri düzenlenmektedir. Olimpik yüzme havuzu ve egzersiz salonları öğrencilerimizin kullanımına açık olup  Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı kapsamında Ilgaz Kış Sporları Kampı ve Manavgat Örsem Öğrenci Kampı düzenlenmekte, öğrencilerimiz ilan edilen dönemlerde başvuru yaparak kamplara katılabilmektedir.

havuz fitnes
olimpikHavuz spor
Olimpik yüzme havuzu Egzersiz Salonları

————————————————————————————————————————————————————————–

manavgatOrsem ilgazOrsem
Manavgat Örsem Öğrenci Kampı Ilgaz Kış Sporları Kampı

Sağlık ile ilgili okulumuz imkânları için TIKLAYINIZ!