Sevgili Öğrenci Adaylarımız,

Hayatınızın yepyeni bir bölümüne başlamak üzere tercih yapma aşamasındasınız. Tercihiniz bundan sonraki kariyerinizi belirleyip, yürüyeceğiniz yolu biçimlendirecek. Heyecanınızı bizler de paylaşıyoruz ve sizlere kendimizi tanıtmak istiyoruz. Bu web sitesinde merak edebileceğiniz soruların yanıtlarını bulacak, daha fazla fikir sahibi olacaksınız. Öncelikle Ankara Üniversitesini seçmenizin sizlere neler kazandıracağını belirtmek isteriz: Her şeyden önce;

~Cumhuriyetin ilk üniversitesine katılarak bu zengin ve köklü tarihin bir parçası olacaksınız ve başkentin akademik ve sosyal tüm imkânlarından faydalanma fırsatını yakalayacaksınız.

~Mesleğimiz için savunma sanayiinden Araştırma-Geliştirmeye kadar ülkemizin en büyük kurumlarının ve firmalarının başkentte bulunması avantajını yakalayacaksınız.

~Ulusal ve uluslararası projelere ve bilimsel üretime katkısı her yıl büyüyen dinamik bir bölümün öğrencileri olacaksınız.

~Uluslararası öğrenci değişim programlarından geniş bir şekilde faydalanma olanağını elde edeceksiniz.

Dediğimiz gibi bizler de sizler kadar heyecanlıyız. Hedeflerimiz büyük. Sizleri bölümümüzde görmenin ve bu hedefleri paylaşmanın mutluluğunu yaşamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Görüşmek üzere…

cevap anah

Metrobus-kalkiyor

Kontenjan ve Puanlarımız hakkında bilgi almak için tıklayın!

 

Ulaşım olanakları hakkında bilgi almak için tıklayın!

havuz

mezun

Barınma-Spor-Sağlık imkanları hakkında bilgi almak için tıklayın!

 

Mezunlarımız neredeler?

proje

imza_yetkisi

Yürütülen Projeler hakkında bilgi almak için tıklayın!

 

İmza Yetkisi- SMM Belgesi hakkında bilgi almak için tıklayın!

IMG_1432

IMG_2458

Öğrenci Değişim Programları

 

Erasmus Öğrencilerimizin Deneyimleri için tıklayınız!

uluslararsı-copy1-960x350

far

Bir de Yabancı Öğrencilerimizin Gözünden bakalım..

 

Öğrenci Kulüpleri hakkında bilgi almak için tıklayın!

Aday Öğrenci Bilgilendirme Günleri

Bölüm ziyaretinizde bölüm sekreterliğine ve/veya doğrudan Dr. Öğr. Üyesi Gökhan SOYSAL, Dr. Öğr. Üyesi  Aykut KALAYCIOĞLU ve Dr. Öğr. Üyesi Selçuk TAŞCIOĞLU’na başvurabilirsiniz.