Sevgili Öğrenciler,

1989 yılında Elektronik Mühendisliği olarak Türkçe eğitim veren bir yapıda ilk öğrencilerini kabul eden bölümümüz, hem Ülkemiz hem de Dünya’daki gelişmeler ve beklentilere paralel olarak artık Elektrik-Elektronik Mühendisliği olarak İngilizce eğitim vermektedir.

Amacımız, dört senelik eğitiminiz sonrasında sizlerin karşılaştığınız problemleri tanımlamayı bilen, probleme yenilikçi nitelikleri olan alternatif çözüm üretebilen ve bu çözümlerden en uygununu kullanarak problemi çözen mühendisler olarak bu bölümden ayrılmanızı sağlamaktır. Her sene ülkemizdeki üniversitelerden istihdam edilebilecek sayının üzerinde Elektrik-Elektronik Mühendisi mezun olmaktadır. Bu durum, mezun olduğunuz üniversiteden bağımsız olarak fark yaratmanızı gerekmektedir. Ankara Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü olarak, bunun için gerekli donanıma sahip olabilmeniz adına ihtiyaç duyacağınız eğitim-öğretim planımızı ortaya koymuş bulunuyoruz, ancak unutmayınız ki sizlerin kişisel katkınız olmadan seçkin mühendisler olmanız mümkün olmayacaktır. Bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay ve hızlı olduğu bir çağda öğrenci olmanın avantajını kullanınız, sürekli daha fazlasını isteyiniz ve ilgilendiğiniz alanlarda fark yaratınız.

Bölümüze ayak bastığınız an başlayacak ve mezuniyetiniz sonrasında da devam edecek uzun yolculuğunuzda beraber olmak için sizleri aramıza bekliyoruz.

Prof. Dr. Murat Efe

Elektrik-Elektronik Müh. Böl. Bşk.